Молочниця — дрібниця

Що таке молочниця?

Молочниця — захворювання, викликане дріжджовими грибами Candida. Ці гриби зазвичай живуть у тілі у невеликій кількості, не шкодячи Вам. Але часто буває, що природний рН-баланс піхви змінюється, і тоді гриби Candida починають розмножуватися і з часом Ви можете відчувати свербіж, печіння, віділення з піхви та інші притаманні молочниці неприємні симптоми.

Молочниця може виникнути у будь-якої жінки

Грибкові інфекції дуже поширені: 3 з 4 жінок хоча б раз у житті зустрічаються з ними1. А багато хто може мати справу і частіше. Отже, кожна жінка, незалежно від віку, походження, професії або інших обставин, може захворіти. Дуже важливо знати, що молочниця не є ознакою поганої гігієни.

Грибкова інфекція статевих органів у чоловіків

Чоловіки теж хворіють на подібну хворобу. Хоча симптоми у вигляді висипу, почервоніння чи свербежу виникають у них досить рідко. Більшість чоловіків, заражених грибковою інфекцією, виступають у ролі носіїв, фактично не маючи симптомів хвороби.

Деякі факти про вагінальні грибкові інфекції

3 з 4 жінок страждають на грибкову інфекцію статевої сфери хоча б раз у своєму житті1
Будь-яка жінка може захворіти
Збудником є дріжджоподібний грибок
Найбільш поширений збудник називається Candida Albicans
Наявність помірної кількості дріжджових грибків у піхві — це нормально

Не мовчіть!

Виникнення молочниці є абсолютно нормальним явищем. Цього не треба соромитися. Грибкова вагінальна інфекція — просто реакція організму на будь-яку несприятливу ситуацію. Про неї можна говорити відверто з Вашим партнером, подругою, а головне, з Вашим лікарем або фармацевтом.

Які симптоми у молочниці?

Основним і найбільш виснажливим симптомом є свербіж. Ви також можете відчувати пекучий біль, що часто супроводжується білими виділеннями без запаху.

Загальні симптоми молочниці:

Свербіж і печіння навколо входу в піхву (вульва)
Почервоніння області вульви, набряк статевих губ
Рясніші, ніж зазвичай, виділення, які можуть бути густими і сирнистими
Відчуття печіння при сечовипусканні
Дискомфорт або біль під час сексу

НЕ симптоми молочниці:

Виділення з неприємним запахом
Жовті / зелені виділення
Пухирі або виразки
Аномальні кровотечі
Біль у нижній частині живота
Лихоманка або озноб

Хто є в групі ризику?

Захворіти на вагінальну грибкову інфекцію може кожна жінка, але деякі жінки більш схильні до цього захворювання. Жінки з діабетом мають вищий рівень глюкози в крові і тканинах, а це найбільш сприятливе середовище для розмноження та росту дріжджових грибів. У жінок, які не дотримуються збалансованого раціону харчування, послаблюється імунітет, а отже, створюються сприятливі умови для розповсюдження грибкових інфекцій.

Інші типи інфекційних захворювань, наприклад грип, різні запалення, важкі застуди та ін. також послаблюють природні захисні системи організму. У жінок, які приймають ліки, може порушуватися рН-баланс у піхві — тоді дріжджові гриби починають активно розмножуватися. Це може також відбутися через носіння тісного, погано дихаючого одягу протягом тривалого періоду часу.

Загальні причини молочниці:

Антибіотики можуть знищувати сприятливі бактерії, які підтримують нормальну вагінальну мікрофлору
Гормональні зміни, спричинені вагітністю, прийомом гормональних контрацептивів або критичними днями
Дієта, недостатність сну або стрес
Ослаблення імунної системи внаслідок різних хвороб
Надмірне використання хімічних дезодорантів, ароматизованих засобів або спреїв для піхви
Тісний чи синтетичний одяг, що створює тепле, вологе середовище

Коли необхідно звернутися до лікаря?

Деякі намагаються вилікувати грибкову інфекцію самостійно, але самолікування може бути шкідливим для здоров’я, тому доцільно завжди консультуватись із лікарем, а особливо якщо:

Інфекція виникла вперше
Вік до 12 років
Ви не помітили поліпшення за 3 дні лікування або симптоми не зникли повністю протягом 7 днів
Симптоми повернулися раніше, ніж за 2 місяці
Ви вагітні
У Вас з’явилися незвичні симптоми, наприклад, рибний запах, лихоманка або інтенсивний біль в нижній частині живота
У Вас кілька сексуальних партнерів
У Вас озноб, нудота або блювота
У Вас була алергічна реакція на препарати для лікування молочниці

Чи повинен лікуватися статевий партнер?

Вагінальні грибкові інфекції НЕ є венеричними захворюваннями, оскільки зазвичай не передаються статевим шляхом. Проте Ваш партнер може спричинити повторне зараження. Коли інфекція зникає, а потім повертається знов, це називається ефектом «пінг-понгу». У такому випадку рекомендується лікування партнера.

Що робити, якщо я вагітна?

Якщо у Вас виникла грибкова інфекція під час вагітності, Ви повинні обов’язково проконсультуватися з лікарем, аби забезпечити належне лікування інфекції.
1Sobel. JD. Vulvovaginal candidosis/Lancet 2007; 369: 1961-71.

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище або скаргу на якість продукції, що виникли при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган.

Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу PV_Ukraine@bayer.com, або звернутись до офісу компанії «Байєр» за телефоном 044 220 33 00.